KONST / Litografier / Färglitografi 13789069
nr 1378 9069
Axel Olson
(1899-1986), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad HC 39/50, stilleben. Motivet: 31x43, yttermått inklusive ram: 48x60 cm
Axel Olson, svensk bildkonstnär född 1899, död 1986.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 15 februari 2021
kl 19:45:17
9/2 16:20:08
14/2 09:37:05